Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

06.05.23.Tarnów. Piotr Sumara królem elektem

06.05.23.Piotr Sumara6 maja na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego we Fiuku odbył się turniej strzelecki o godność Króla Kurkowego A.D. 2023 oraz jego marszałków. Przybyli bracia z zaprzyjaźnionych bractw z Krakowa, Gorlic i Ciężkowic.

Równocześnie zaplanowano zawody do tarczy VIP oraz o nagrody ufundowane przez obecnego króla kurkowego Stanisława Barnasia i marszałków Bogusława Plezię i Grzegorza Mądla, prezesa TSBK Pawła Krywańskiego, wiceprezesa TSBK Romana Korczaka oraz prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę. Zaproszona młodzież z XVI L.O. im. Armii Krajowej w Tarnowie oraz Rzemieślniczej Branżowej Szkoły Zawodowej II stopnia w Tarnowie rywalizowała o tytuł Króla Młodzieżowego 2023.
Zwycięzcą w zawodach VIP został Pan Bartosz Dąbrowski, nauczyciel z XVI LO, opiekun uczestniczącej w zawodach młodzieży. W zawodach o tytuł Króla Młodzieżowego zwyciężył Wiktor Ujejski, II miejsce zajął Jan Knapik, a na III miejscu podium stanął Kacper Ciężadło. Cała trójka uczy się w XVI LO.

W najważniejszym pojedynku strzeleckim o tytuł Króla Kurkowego A.D. 2023 zwyciężył brat Piotr Sumara. Marszałkami w roku 2023 zostali bracia Tomasz Wcisło i Bartłomiej Kasprzyk. Nowa ekipa królewsko- marszałkowska otrzymała gratulacje od zgromadzonych na strzelnicy braci oraz wzniesiono wiwaty na ich cześć.

Prognozy pogody, niebo zaniesione po horyzont ciężkimi, ciemnymi chmurami i obfity deszcz nie pozwolił na kontynuowanie zawodów strzeleckich o ufundowane nagrody, wobec czego zostały one zakończone przed planowanym czasem.