Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

16.09.2023. Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

Czytaj więcej...Na strzelnicy tarnowskiego LOK odbyły się jesienne strzelania organizowane przez Bractwo Kurkowe w Tarnowie. Najważniejsze trofeum tytuł króla Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych zdobył Stanisław Jędrzejczyk z Tarnowa. (na zdjęciu w środku, po lewej Gałczyński, po prawej Adamski). Marszałkami zostali Jerzy Gałczyński i Grzegorz Adamski z Krakowa.

14.07.2023. Pierwsze posiedzenie Zarządu XI kadencji Zjednoczenia KBS RP w Starogardzie Gdańskim

Czytaj więcej...W sobotę, 8 lipca w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim odbyło się pierwsze w XI kadencji zebranie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP prowadzone przez prezesa Lecha Magnuszewskiego. Informowaliśmy już o tym wydarzeniu, ważnym w życiu wszystkich bractw kurkowych w Polsce. Ważnym, bo w czasie jego obrad do grona członków Zjednoczenia zostało przyjęte Bractwo Strzeleckie w Stęszewie. Na zdjęciu Jan Urban z Bractwa Strzeleckiego w Stęszewie z przedstawicielami Zarządu Zjednoczenia KBS RP.

08.07.2023. Zebranie Zarządu ZKBS RP

Czytaj więcej...W Starogardzie Gdańskim, w sobotę 8 lipca 2023 roku odbyło się zebranie Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Prowadził je prezes Zjednoczenia Lech Magnuszewski.

22.04.2023 r. Król Kurkowy ZKBS RP i Mistrz Kbks

Czytaj więcej...W Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich odbył się turniej strzelecki o tytuł Króla Kurkowego ZKBS RP oraz o tytuł Mistrza Kbks.
Tytuł Króla Kurkowego ZKBS RP zdobył  Paweł Hinz z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wejherowa. Mistrzem Kbks został Ryszard Bura z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego we Włoszakowicach.

22.04.2023 r. Młodzieżowy Król ZKBS RP

Czytaj więcej...W Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich odbył się turniej strzelecki o tytuł Młodzieżowego Króla ZKBS RP.
Tytuł Młodzieżowego Króla ZKBS RP zdobył  Maciej Pastuszka z Bractwa w Radomiu. Miejsce drugie zdobył Jakub Fajka KBS w Pleszewie, a trzecie Michał Piech KBS w Pszczynie.

22.04.2023 r. Wybory władz ZKBS RP na Kongresie w Pszczynie

Czytaj więcej...W dniu 22 kwietnia 2023 roku w Pszczynie podczas Kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP delegaci wybrali nowy skład Zarządu ZKBS RP.

10.03.2023 r. Spotkanie z posłem Bartłomiejem Wróblewskim

Czytaj więcej... Wiele emocji w naszym środowisku budzą prace nad wprowadzeniem zmian w ustawie o broni i amunicji. Z tego też powodu w piątkowy wieczór 10 marca doszło do roboczego spotkania z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej drem Bartłomiejem  Wróblewskim.

18.03.2023 r. Obrady Zarządu ZKBS

Czytaj więcej...

W siedzibie Bractwa Kurkowego w Rawiczu odbyło się zebranie członków Zarządu ZKBS. Krzysztof Larski, prezes Zjednoczenia omówił przebieg Kongresu, który odbędzie się 22 kwietnia br. w Pszczynie.

14.01.2023. Wspaniały bal królewski krakowskiego Bractwa Kurkowego

Czytaj więcej...W sobotę, 14 stycznia w kopalni soli w Wieliczce, w komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią odbył się bal królewsko-marszałkowski krakowskiego Bractwa Kurkowego. Gospodarzami byli król kurkowy Jan Grzegorz-Pacut "Solidny" i marszałkowie Maciej Żółciński oraz Piotr Patecki. Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Szwed, a najskuteczniej licytował na cele charytatywne Mieczysław Jakubowski, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MIKI. Dzięki wszystkim niezwykłym darom i znakomitym uczestnikom aukcji konto Maltańskiego Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom w Krakowie powiększyło się o zdumiewające 256 301 złotych!

Ceny energii elektrycznej na obiektach brackich

Czytaj więcej...

Szanowni Bracia i Siostry strzelcy!
Do 30 listopada br. m.in. organizacje pozarządowe powinny złożyć oświadczenie swoim dostawcom prądu o korzystaniu z maksymalnej ceny prądu 785 zł/MWh, czyli 79 groszy/kWh.

10.11.2022. Porządkujemy własne szeregi

Czytaj więcej...Szanowni Bracia, ten wpis jest nietypowy, bowiem dotyczy pojedynczej osoby. Uważam jednak, że jest ważny i dlatego zdecydowałem się go umieścić.

05.11.2022. Zjazd Rycerstwa św. Sebastiana w Pszczynie

Czytaj więcej...W Pszczynie powiększyło się grono rycerzy V Komandorii Rycerstwa Św. Sebastiana. W dniach 4-5 listopada 2022 r. odbył się tu IX Zjazd Komandorii, w którym uczestniczyło ok. 130 przedstawicieli bractw kurkowych w Polski, Chorwacji, Czech, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Francji, Belgii i Holandii. Zarząd Zjednoczenia reprezentował wiceprezes Zdzisław Grzelka.

01.10.2022 r. Posiedzenie Zarządu Zjednoczenia w siedzibie SPATiF w Łodzi

Czytaj więcej...W dniu 1 października br. Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej odbył swoje planowe posiedzenie w mieście Łodzi. Zebraniu przewodniczył br. Krzysztof Larski - prezes Zarządu. Przybyłych gości powitał Ignacy Ścibiorek starszy Bractwa Kurkowego w Łodzi.

XX Europejskie Spotkania Historycznych Strzelców w Deinze w Belgii

Czytaj więcej...W niedzielę 21. sierpnia br. zakończyły się jubileuszowe XX. Europejskie Spotkania Historycznych Strzelców. Wielkie święto historycznych strzelców z 10 krajów Europy (Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Polska i Ukraina ) odbywało się w Deinze – mieście położonym w Regionie Flandrii w prowincji Flandria Wschodnia.

13.08.2022 r. Jerzy Wypych Królem 100-lecia ZKBS RP

Czytaj więcej...Szanowni Bracia, miło mi zakomunikować, że sobotnie uroczystości związane z setną rocznicą zjednoczenia ruchu brackiego na ziemiach odrodzonej Rzeczypospolitej były wyrazem naszej jedności. Strzelanie podczas imprezy było możliwe dzięki wydatnej pomocy której udzielili:  Marcin Piech KBS Pszczyna, Mariusz Thomas KBS Chełmno, Leszek Waligóra i Jacek Wicher  KBS Tarnowskie Góry. Podczas zbiórki na transport samochodu dla Ukrainy zebraliśmy 1020 PLN.

 

13.08.2022 r. Fotoreportaż z obchodów 100-lecia ZKBS RP cz. 5

Czytaj więcej...W sobotę 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się uroczystości rocznicowe 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Delegacje bractw wpisywały się do Księgi Pamiątkowej, a strzelcy starali się strącać kury.

Fotoreportaż cz. 5.

13.08.2022 r. Fotoreportaż z obchodów 100-lecia ZKBS RP cz. 4

Czytaj więcej...W sobotę 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się uroczystości rocznicowe 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Część bracka odbyła się na Szelągu.

Fotoreportaż cz. 4.

13.08.2022 r. Fotoreportaż z obchodów 100-lecia ZKBS RP cz. 3

Czytaj więcej...W sobotę 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się uroczystości rocznicowe 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Część oficjalna odbyła się na Placu Kolegiackim.

Fotoreportaż cz. 3.

13.08.2022 r. Fotoreportaż z obchodów 100-lecia ZKBS RP cz. 2

Czytaj więcej...W sobotę 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się uroczystości rocznicowe 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Delegacje Bractw Kurkowych z 84 sztandarami uczestniczyły we Mszy św. w intencji Bractw Kurkowych koncelebrowanej przez JE. AB Stanisława Gądeckiego Metropolitę Poznańskiego.

Fotoreportaż cz. 2.

13.08.2022 r. Fotoreportaż z obchodów 100-lecia ZKBS RP cz. 1

Czytaj więcej...W sobotę 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się uroczystości rocznicowe 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej.

Fotoreportaż cz. 1.

13.08.2022 r. Obchody 100-lecia Zjednoczenia Bractw Kurkowych RP

Czytaj więcej...

Sto lat temu w sali poznańskiego "Bazaru" spotkało się 133 delegatów w przeważającej mierze z terenu Wielkopolski i powołali Zjednoczenie Bractw Strzeleckich Zachodnich Ziem Polski, przyjmując równocześnie pierwszy statut. 26 września 1925 roku na trzecim zjeździe ogólnopolska organizacja bractw kurkowych przyjęła nazwę „Zjednoczenie Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej”.

13.08.2022 r. Program obchodów 100-lecia Zjednoczenia Bractw Kurkowych RP

Czytaj więcej...Siostry i Bracia Kurkowi ZKBS RP
Zarząd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej zwraca się do swoich członków z prośbą o czynny udział w obchodach 100 rocznicy powstania naszego Zjednoczenia, które odbędą się dnia 13 sierpnia 2022 r. w Poznaniu. Prosimy o przybycie Prezesów bractw członkowskich wraz z Pocztami Sztandarowymi. Niech wspólne obchody jubileuszu 100-lecia powstania naszej organizacji będą wyrazem jedności i siły ruchu bractw kurkowych w Rzeczpospolitej Polskiej.
Relacja na żywo z uroczystości w Poznaniu 13.08.2022 r. pod adresem: https://www.facebok.com/zkbsostrow

21.07.2022 r. Informacje dotyczące spotkania w Deinze

Czytaj więcej...Informacje dotyczące spotkania strzelców historycznych w Deinze (Belgia), 19-21 sierpnia 2022.

 

13.08.2022 r. Regulamin strzelania do kura jubileuszowego.

Czytaj więcej...

1. Strzelający oddają po jednym strzale według listy. Kolejność strzelających na liście wynika z losowania.
2. Kur jubileuszowy jest umieszczony na pionowej żerdzi na której to jest oznaczone miejsce trafień i strzelać można wyłącznie w okolice tego punktu a nie w rzeźbionego kura.