Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

1.07.2022 r. Apel strzelmistrza ZKBS RP

LogoSzanowni bracia, w tym roku odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą zjednoczenia ruchu brackiego na ziemiach odrodzonej Rzeczypospolitej. Podczas uroczystości organizowanych 13.08.2022 r. w Poznaniu, w Parku Szelągowskim odbędzie się strzelanie do kura o tytuł Króla 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej.

Strzelanie odbędzie się dwuetapowo – kury eliminacyjne (wyłonią po 5 finalistów), a następnie kur finałowy, w którym strzelać będą strzelcy wyłonieni w eliminacyjnych. Dla wyłonionego króla strzelania (Króla 100-lecia Zjednoczenia) oraz 4 „towarzyszących” przewidziane są pamiątkowe medale, a dla pozostałych finalistów pamiątki.

Z przykrością informuję, że z przyczyn niezależnych ode mnie, a także ze względów bezpieczeństwa, strzelanie odbędzie się z broni pneumatycznej.

W  strzelaniu o tytuł Króla 100-lecia Zjednoczenia strzelać mogą:

1. Aktualny Król Bractwa, a jeśli takowy przybyć nie może, to Król ubiegłoroczny.

2. Aktualni Królowie Okręgu.

3. Wszyscy Królowie Zjednoczenia.

4. Król Europejski EGS.

5. Zwycięzcy I miejsca w Jubileuszowych Turniejach Strzeleckich o Ryngraf 100 lecia ZKBS RP.

      Król Europejski EGS i królowie Zjednoczenia zgłaszają się indywidualnie, natomiast pozostałych uprawnionych zgłoszenia dokonują Zarządy do 25 lipca 2022 r., e-mailem na adres Strzelmistrza Zjednoczenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu proszę podać następujące dane: imię i nazwisko, nr telefonu, tytuł upoważniający do strzelań, bractwo, adres zamieszkania.

Z brackim pozdrowieniem
Mariusz Wegner
strzelmistrz  ZKBS RP