Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Okręg Pomorski Okręg Bydgoski Okręg Poznański Okręg Szamotulski Okręg Leszczyński Okręg Ostrowski Okręg Śląski Okręg Krakowski Okręg Centralny Okręg Zachodniopomorski

13.08.2022 r. Jerzy Wypych Królem 100-lecia ZKBS RP

22.08.13 Jerzy WypychSzanowni Bracia, miło mi zakomunikować, że sobotnie uroczystości związane z setną rocznicą zjednoczenia ruchu brackiego na ziemiach odrodzonej Rzeczypospolitej były wyrazem naszej jedności. Strzelanie podczas imprezy było możliwe dzięki wydatnej pomocy której udzielili:  Marcin Piech KBS Pszczyna, Mariusz Thomas KBS Chełmno, Leszek Waligóra i Jacek Wicher  KBS Tarnowskie Góry. Podczas zbiórki na transport samochodu dla Ukrainy zebraliśmy 1020 PLN.

 

Ogłaszam, że 13 sierpnia 2022 roku w Poznaniu w Parku Szelągowskim strzelaniu do kura o tytuł Króla 100-lecia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej los uśmiechnął się do następujących braci:

22.08.13 Zwycięzcy strzelania do kura

- Brat Jerzy Wypych – Kalisz, Królem 100-lecia ZKBS RP
- Brat Czesław Wegner – Tuchola, pierwszym rycerzem Króla 100-lecia
- Brat Marek Balcerek – Jutrosin, drugim rycerzem Króla 100-lecia
- Brat Adam Warzybok – Ostrzeszów, trzecim rycerzem Króla 100-lecia
- Brat Wiesław Bielejewski – Piła, czwartym rycerzem Króla 100-lecia

 Strzelanie eliminacyjne:

- Brat Czesław Wegner – Tuchola, celnym strzałem strącił kura na 1 stanowisku,
- Brat Szczepan Karkosz– Rawicz, celnym strzałem strącił kura na 2 stanowisku,
- Brat Marek Balcerek – Jutrosin, celnym strzałem strącił kura na 3 stanowisku,
- Brat Janusz Nowak – Rozdrażew, celnym strzałem strącił kura na 4 stanowisku.

Smutnym wydarzeniem, które odcisnęło piętno na przebiegu uroczystości jest fakt, że opuścił nasze szeregi i odszedł na wieczną wartę Ireneusz Dobras z Krotoszyna. Na duchu podnosi nas to, że podczas uroczystości daliśmy wyraz jedności i współczucia jego żonie Bożenie w tak smutnych okolicznościach. Irek stawił się w Poznaniu na apel Zjednoczenia i odszedł na wieczną wartę podczas służby w Bractwie. Jego postać będzie ciągle żywa w naszej pamięci – Irku, spoczywaj w pokoju!

Mariusz Wegner
Strzelmistrz
ZKBS RP